کنترل کردن تهرانی قرارداد مذاکرات استقلال

کنترل کردن: تهرانی قرارداد مذاکرات استقلال هواداران اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی ثبت دو طلاق به ازای هفت ازدواج در کشور

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: در حال حاضر به ازای هر ۳.۵ ازدواج یک طلاق در کشور رخ می‌دهد. 

ثبت دو طلاق به ازای هفت ازدواج در کشور

ثبت دو طلاق به ازای هفت ازدواج در کشور

عبارات مهم : قوانین

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: در حال حاضر به ازای هر ۳.۵ ازدواج یک طلاق در کشور رخ می دهد.

به گزارش ایلنا، یحیی کمالی پور در خصوص انتقادها به از بین بردن عنوان طلاق از شناسنامه، اظهار داشت: در حال حاضر قوانینی وجود دارد مبنی بر اینکه اگر بعد از ازدواج بنا به هر دلیلی جدایی صورت گرفت، فرد نامه ای را جهت از بین بردن نام فرد دیگر از شناسنامه به ثبت احوال ارسال می کند. متاسفانه هم اکنون افراد بعد از طلاق در محیط های متفاوت دچار آسیب های اجتماعی متعددی می شوند.

وی افزود: جهت حل این مسئله باید توضیحات ناشی از طلاق را از بین بردن شود، ولی دفاتر اسناد رسمی مکلف می شوند که در هنگام ازدواج استعلام مورد نیاز را جهت تشخیص سابقه ازدواج و طلاق فرد انجام دهند، بنابراین در این شرایط همه پرسشها در خصوص ازدواج و طلاق فرد مشخص می شود.

ثبت دو طلاق به ازای هفت ازدواج در کشور

کمالی پور با بیان اینکه از بین بردن عنوان طلاق از شناسنامه فرد فریبکاری نیست، تصریح کرد: واقعه ازدواج ثبت نخواهد شد، مگر اینکه استعلام مورد نیاز از ثبت احوال اخذ شود، بنابراین از بین بردن طلاق نه تنها هیچ مشکلی ایجاد نمی کند؛ بلکه یک جامعه را از سرخوردگی نجات می دهد؛ به عنوان مثال نگاه های نا مناسبی به یک زن مطلقه درمحل کار، اجتماع و حتی درمحیط منزل می شود، ضمن اینکه متاسفانه تعداد افزاد مطلقه درجامعه بسیار اوج است.

وی با اشاره به اینکه به ازای هر ۳.۵ ازدواج یک طلاق رخ می دهد، گفت: حتی درطی چند ماه گذشته میزان طلاق و ازدواج تا حدودی برابر بود، بنابراین با توجه به اینکه زیاد کردن پرسشها در زندگی یکسان یکی از مباحث اساسی جامعه هست؛ باید دغدغه های مورد نظر را با از بین بردن عنوان طلاق از دوش زوجین برداشته شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: در حال حاضر به ازای هر ۳.۵ ازدواج یک طلاق در کشور رخ می‌دهد. 

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید براینکه اثرات مثبت از بین بردن طلاق ازمعایب آن بیشتراست، افزود: در حال حاضر قوانین مطلقی در این حوزه وجود نداشته و باید اثرگذاری قوانین تازه را با قوانین گذشته بررسی کرد، بنابراین طرح از بین بردن عنوان طلاق می تواند در جامعه موثر واقع شود.

واژه های کلیدی: قوانین | ازدواج | کمیسیون | شناسنامه | شناسنامه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog